Kokos + Mango = láska

Bolo leto 2023, obchod bol v plnom prúde, naša jahodová a čučoriedková granola už mala svojich zákazníkov a my sme začali premýšľať, čo ďalej. Chcelo by to niečo nové, zaujímavé... niečo, čo na trhu ešte nie je. Úloha bola jasná, priniesť nápad a začať testovať. Tento kreatívny proces je asi tá najkrajšia časť vývoja nového produktu. Lebo žiaden nápad nie je zlý, všetko je dovolené a môžete skúšať to, čo máte radi. A tak sme sa do toho pustili. Asi sme mali šťastie, pretože kokos, ako základná chuť, bol jednohlasne schválený hneď pri prvom brainstormingu. Je exotický, ľahký na trávenie, je bohatý na antioxidanty a pomáha znižovať hladinu cukru v krvi.

Tak to by sme mali, čo ďalej? Ako namiešať zloženie granoly tak, aby bolo iné, ako tie predošlé. Kokos je aj v jahodovej... Museli sme prísť s nápadom. A ten sa dostavil, ako na zavolanie... Hovorí sa, že keď potrebujete odpoveď, ona príde, len treba byť pozorný k svojmu okoliu. A tak pribudli do nášho receptu chia semiačka. Úplnou náhodou, lebo som si dala osviežujúci chia puding počas dňa. Poznáte ten pocit, keď sa len tak oddávate danému okamihu a zrazu príde Heuréka moment :) 

Môj nápad sa v tíme pozdával. Chia semiačka patria medzi superpotraviny, sú bohaté na vápnik, vlákninu, antioxidanty, omega-3 mastné kyseliny. Tým, že v kombinácii s vlhkým prostredím zväčšia svoj objem, zabezpečujú dlhšie pocit sýtosti. Dokonalý parťáci pre kokos, overené kešu orechy a ovsenné vločky. Už nám chýbalo to "čosi", čím bude granola exotická. V hre boli ananás a mango. 

Aj napriek tomu, že rozhodnuté ešte nebolo, granola už mala svoj pracovný názov "Piňa Colada". Áno, ananás by bol super, veď táto kombinácia je overená vekmi a je niečo, čo každý pozná. Kolegyňa Saška, ktorá s láskou pre vás granolu pečie, však veľmi dobre poznamenala - ananás je alergén a mnoho ľudí ho nemôže jesť. Tak sme mali víťaza. Nech žije MANGO! Začali sme teda testovať, meniť pomer jednotlivých ingrediencií tak, aby boli vyvážené. Aby niečoho nebolo príliš veľa, alebo príliš málo. Aby sme dodržali vysoký obsah proteínu a balans ostatných výživových hodnôt. Táto časť procesu zvyčajne trvá najdlhšie. Po upečení chutnáte. Po väčšom množstve ochutnávok už ani sami neviete. Musíte opäť získať odstup a vrátiť sa, keď na testované vzorky "zabudnete". Aby ste mali opäť čistú myseľ. O XY vzoriek neskôr sme si povedali - TOTO JE ONA. 

Vegan protein granola KOKOS MANGO, upečená zo starostlivo vybraných surovín, bez pridaného cukru, sóje, palmového oleja, konzervantov, farbív a dochucovadiel. 

A je to presne tá granola, ktorá sa dostáva medzi vás. Konečne si ju môžete zakúpiť na našom eshope a pomaly začína aj distribúcia do kamenných predajní. Veríme, že z nej budete rovnako nadšení, ako my. Dajte nám vedieť, ako vám chutí :) 

 

Tešíme sa na vaše hodnotenia! 

 

Autor článku:

Martina Samuel

Bol tento článok pre vás užitočný?

4,5 / 5 (26 hlasovalo)

Inšpirujte sa

Zdravo a bez lepku s alternatívnymi múkami

Zdravo a bez lepku s alternatívnymi múkami

Či už držíte nízkosacharidovú alebo bezlepkovú diétu, je nám jasné, že sa možno chcete klasickým obilným múkam čo najviac vyhýbať. Prospešnosť hladkej bielej múky pre ľudské zdravie je dnes veľmi diskutovanou témou. Čím ďalej viac ľudí sa prikláňa k jej obmedzeniu v rámci svojho jedálnička. To ale neznamená, že by sme mali s múkou skoncovať úplne! Práve naopak, múka sa dá vyrábať zo širokej škály plodín, ktorými môžeme podporiť rôzne aspekty nášho zdravia. Vyskúšajte napríklad kokosovú alebo mandľovú múku, ktoré obsahujú veľa "zdravých" tukov. Z ľanovej, konopnej a slnečnicovej múky dostanete zase veľa vlákniny a bielkovín. A ako tieto múky najlepšie použiť v kuchyni? Všetky dôležité informácie sa dozviete v tomto článku. 

Čítať viac
Veganuár oslavuje svoje 10. výročie

Veganuár oslavuje svoje 10. výročie

1.januára 2024 odštartovala už v poradí 10. crowdfundingová kampaň, známa pod názvom Veganuary. To, čo sa začalo okolo kuchynského stola v dome páru Jane Landovej a Matthew Glovera, sa v priebehu dekády stalo globálnym hnutím. Ich hlavným cieľom bolo propagovať vegánstvo zábavným spôsobom a najmä bez predsudkov. Preto nazvali mesiac január "Veganuár". Ich inšpiráciou bol mesiac "Movember", ktorý sa úspešne a celosvetovo stal mesiacom podporujúcim mužské zdravie. 

Čítať viac