Produktmi FUTU chceme meniť veci k lepšiemu. 
S láskou k jedlu, s láskou k planéte a s láskou
jedného k druhému.

Na planéte FUTU sú vítaní
vegáni, vegetariáni, flexitariáni a všetci zodpovední
všežravci
so zmyslom pre udržateľnosť. 

futu

Prečo VEGAN
produkty?

VEGAN produkty nevyrábame preto, že by nám nechutilo mäso. Dokonca si uvedomujeme zdravotné benefity mlieka, rýb a iných živočíšnych produktov. Rovnako si ale uvedomujeme negatívny vplyv nadmernej živočíšnej výroby na životné prostredie a preto sme sa spolu s vami rozhodli hľadať rozumný balans.

Chutnými a bielkovinami nabitými rastlinnými potravinami na každý deň. S ohľadom na nutričné vlastnosti každej suroviny, bez nekvalitnej sóje a iných zle spracovatešných zdrojov proteínov.

Ukáž mi granolu
futu

Prečo práve
JEDLÝ hmyz?

Odvážte sa, vyskúšajte a pochopíte. Chutný, chrumkavý a výživný JEDLÝ HMYZ je skutočnou potravinou budúcnosti.

Naše červíky majú totiž rovnako pozitívne nutričné vlastnosti ako iné živočíšne potraviny, no ich chovom a spracovaním zaťažujeme našu planétu len čiastočne. Nižšia uhlíková a vodná stopa, menej hospodárskej plochy potrebnej na ich chov, no obsah a kvalita bielkovín podobná tým najkvalitnejším druhom mäsa.   

Ukáž mi jedlý hmyz
futu
Jedlý hmyz
Hovädzie mäso
futu

BIELKOVINY
na 100g

58g
26g
futu

SKLENÍKOVÉ
PLYNY
na 1kg

122g
2853g
futu

HOSPODÁRSKA
PLOCHA
na 1kg

1ha
10ha
futu

VODNÁ STOPA
na 1kg

4341l
15415l

Prečo VEGGIE
CESTOVINY?

BEZLEPKOVÉ cestoviny s vysokým obsahom bielkovín prinášame pre všetkých ľudí milujúcich taliansku a ázijskú cestovinovú kuchyňu, no zároveň sledujúcich nutričné hodnoty a zloženie potravín vo svojom jedálničku. Tie naše sú vyrobené zo sezamovej a ľanovej múky, ale aj z exotickej múky zo zelených banánov, a keďže neobsahujú žiadne obilniny, len trochu vajíčka na chuť, sú skvelým spestrením stravy pre všetkých bezlepkáčov.

Ukáž mi cestoviny
futu
futu
Bežné cestoviny
FUTU fusilli

Energetická
hodnota

358kcal
356kcal

Bielkoviny

11g
30g

Sacharidy

74g
29g
futu

Tuky

1,2g
11g

"Milujem chutné jedlo a baví ma zdravý životný štýl.

Každý deň sa preto snažím ľuďom pomáhať, aby sa do chutného jedla a zdravého, no najmä udržateľného životného štýlu zamilovali tiež.

Robím to už viac ako 15 rokov vo fitness centre, vo výživovej poradni, na prednáškach, v podcastoch a videách, a teraz s tým môžem pomôcť aj všetkým ľuďom, ktorí chcú s nami ísť na planétu FUTU.

Na túto cestu som si vybral skvelú posádku ľudí, partnerov, dodávateľov a ambasádorov, ktorí majú rovnaký cieľ. Meniť veci k lepšiemu. S našim teamom hľadáme tie najkvalitnejšie lokálne suroviny, vyrábame a predávame top produkty, vzdelávame ľudí a sami sa popri tom učíme, snažíme sa vyvíjať nové výrobky a v neposlednom rade hľadať vo svete nové inšpirácie.

Robíme to pre seba a pre našu budúcnosť, ktorú chceme zdieľať s každým dobrým a uvedomelým človekom. Budem rád, keď sa na ceste na planétu FUTU pridáte k nám!"

futu

Maroš Krivosudský
Founder & CEO

futu
futu