Zdravé sladkosti: Tipy na mlsanie pre vaše deti

Pridajte deťom na desiatu aj zdravšie alternatívy

Nezdravšie verzie sladkostí treba vybalancovať aj zdravšou alternatívou. Vieme, že deti sa častokrát čerstvému ovociu či orieškom príliš nepotešia. Prečo im preto neponúknuť niečo medzi? Niečo, čo je sladké, ale zložením omnoho prospešnejšie

Prinášame tipy na zdravé mlsanie 

"Nie" umelým a kalorickým cereáliam, áno našim granolám!

Raňajky robia deň a väčšina detí volí práve ako hlavné raňajkové jedlo cereálie. Zamysleli ste sa však niekedy nad zložením bežne dostupných komerčných cereálií, ktoré sa častokrát tvária ako zdravé? My vám ponúkame chutné vegan granoly s vysokým obsahom vlákniny a proteínu, ktoré si najlepšie deti vychutnajú s jogurtom. Tak ktorá bude tá vaša, rodinná? Jahodová, alebo čučuriedková

  

Maslové keksíky nahraďte BIO sušienkami 

Pri výbere keksíkov či sušienok dbajte na to, aby neobsahovali rafinovaný cukor, či umelé prísady. Hľadajte poctivý trstinový cukor, BIO kakao, BIO vajcia a BIO múku. Pre deti len to najlepšie! 

Namiesto cukríkov lyofilizované ovocie 

Deti si radi pochutnajú na gumených cukríkoch, marshmallows, či lentilkách. Namiesto nich skúste zvoliť zdravú alternatívu vo forme lyofilizovaného (mrazom sušeného) ovocia. Vďaka jeho spôsobu spracovania si zachováva skoro všetky nutričné hodnoty ako čerstvé ovocie. Je dostupné počas celého roka, takže aj v zime si môže vaše dieťa vychutnať sezónne, či exotické ovocie. Výhodou je vysoký obsah vitamínu C a vlákniny. Jednoducho, 100% prírodný produkt. 

Tyčinky ako rýchla a chutná desiata

Nie je nič jednoduchšie, ako pribaliť deťom k desiate aj malý snack. Siahnite radšej po zdravšej alternatíve v podobe prírodných tyčiniek. Naša FUTU kokosová novinka im bude rozhodne chutiť najviac! Je dokonalá :) Vyskúšajte ju aj vy. 

Oriešky a arašidy v ich krémovej verzii

Čisté orechy môžu byť pre deti príliš nudné. Iné to je však, keď ochutnajú ich krémovú verziu. Či už čisté, alebo doplnené o čokoládu, z lyžičky sa mlsajú najlepšie len tak! Pozor však na množstvo, ktoré deti zjedia, keďže orechy sú veľmi bohaté na tuky a netreba to s nimi v žiadnom prípade preháňať. 

Ktorákoľvek z našich sladkých FUTU dobrôt vyčaruje deťom rovnaký (ak nie aj väčší) úsmev na tvári.

 

Autor článku:

Maroš Krivosudský

Bol tento článok pre vás užitočný?

4,5 / 5 (26 hlasovalo)

Inšpirujte sa

Zdravo a bez lepku s alternatívnymi múkami

Zdravo a bez lepku s alternatívnymi múkami

Či už držíte nízkosacharidovú alebo bezlepkovú diétu, je nám jasné, že sa možno chcete klasickým obilným múkam čo najviac vyhýbať. Prospešnosť hladkej bielej múky pre ľudské zdravie je dnes veľmi diskutovanou témou. Čím ďalej viac ľudí sa prikláňa k jej obmedzeniu v rámci svojho jedálnička. To ale neznamená, že by sme mali s múkou skoncovať úplne! Práve naopak, múka sa dá vyrábať zo širokej škály plodín, ktorými môžeme podporiť rôzne aspekty nášho zdravia. Vyskúšajte napríklad kokosovú alebo mandľovú múku, ktoré obsahujú veľa "zdravých" tukov. Z ľanovej, konopnej a slnečnicovej múky dostanete zase veľa vlákniny a bielkovín. A ako tieto múky najlepšie použiť v kuchyni? Všetky dôležité informácie sa dozviete v tomto článku. 

Čítať viac
Kokos + Mango = láska

Kokos + Mango = láska

Keď sme začali pracovať na vývoji nového druhu granoly, bolo leto a vonku vysoké horúčavy. Možno práve to nás inšpirovalo k namixovaniu exotickej kombinácie z kokosu a sladkého manga, ktorá skvelo dopĺňa tradičné chute jahodovej a čučoriedkovej granoly. Po jednom súste lahodnej a energizujúcej chute kokosu a manga sa presuniete na dovolenku do tropického raja. Jednoducho sa zamilujete :) 

Čítať viac