Udržateľné Vianoce: 5 tipov na ekologické darčeky

Chcete tento rok na Vianoce potešiť svojich blízkych darčekom, ktorý im pomôže žiť udržateľne? Inšpirujte sa týmito piatimi tipmi na eko darčeky do každej udržateľnej domácnosti.

1. WayCap - plniteľná nerezová kapsula

Pre všetkých kávoholikov tu máme plniteľné kapsule WayCap kompatibilné s kávovarmi Dolce Gusto alebo Nespresso. Vďaka opakovanej naplniteľnosti takéto kapsule nevyhadzujete a jediný odpad, ktorý vám počas prípravy kávy vznikne, je samotný kávový grunt. A ten je kompostovateľný.

WayCap - plniteľná nerezová kapsula

2. Vermikompostér do bytu

Vermikompostér je špeciálna nádoba určená na kompostovanie potravinového odpadu vo vašej domácnosti, v praci či iných interiéroch. Pri takomto kompostovaní sa využíva schopnosť dážďoviek efektívne premieňať biologické zvyšky potravín na kvalitné organické hnojivo, ktoré nazývame aj vermikompost. A aká je najväčšia výhoda bytového kompostéru? Vôbec nesmrdí a vy budete musieť chodiť s odpadom menej často.

Vermikompostér do bytu 

3. Ekologická drogéria a kozmetika

Aj drogéria sa dá vyrábať udržateľne, s láskou k prírode a s ohľadom na životné prostredie. Ak teda budete siahať po krémoch, šampónoch a iných kozmetických prípravkoch, pozrite sa na ich zloženie a či sú nositeľmi certifikátov potvrdzujúcich kvalitu ich zloženia, v akých podmienkach boli spracované a tiež to, či boli testované na zvieratých.

Ekologická drogéria a kozmetika

4. Knihy o udržateľnosti, zodpovednosti a ekológii

Kniha ako darček je vždy jednou z najlepších možností. Ak rozmýšľate nad ekologickými voľbami, tu máme zopár eko inšpirácii:

  • Neobývateľná Zem, David Wallace - Wells
  • Ako zabrániť klimatickej katastrofe, Bill Gates
  • Menej je viac, Joshua Becker
  • Ako sa zbaviť plastov, Will McCallum
  • Stop dobe plastovej, Christopher Schulz
  • Tajný život stromov, Peter Wohlleben

Knihy o udržateľnosti, zodpovednosti a ekológii

5. Lufy, včelobaly a iné drobnosti

Samozrejme nehovoríme, že to majú byť tie hlavné darčeky, ktorými by ste chceli vašich blízkych ohromiť, no na doplnenie priestoru pod stromčekom sú aj lufy - prírodné špongie, včelobaly - voskové obaly na potraviny a iné drobnosti, ako sú nerezové či bambusové slamky skvelou voľbou. 

Lufy, včelobaly a iné drobnosti

Produkty v článku

Kuchynská zástera Fairtrade

16,95 €

Kuchynská zástera Fairtrade

Skladacia nákupná taška

9,95 €

Skladacia nákupná taška

Autor článku:

Maroš Krivosudský

Bol tento článok pre vás užitočný?

4,5 / 5 (26 hlasovalo)

Inšpirujte sa

5 nutričných tipov, ako si pripraviť zdravé SLANÉ raňajky

5 nutričných tipov, ako si pripraviť zdravé SLANÉ raňajky

Pre niekoho síce raňajky nie sú najdôležitejšie jedlo dňa, no my vo FUTU ich milujeme. Rozprávali sme sa preto s našimi výživovými poradcami, ako si ich zostaviť tak, aby spĺňali všetky nutričné predpoklady zdravého jedla. 5 tipov na to, ako si vyskladať sladké raňajkové alternatívy, sme si už prešli v predošlom článku. Tentokrát sa pozrieme na to, ako si pripraviť zdravé slané raňajky.

Čítať viac
Zdravé sladkosti: Tipy na mlsanie pre vaše deti

Zdravé sladkosti: Tipy na mlsanie pre vaše deti

Mlsanie nás všetkých spája a vyhnúť sa mu pri pretlaku sladkostí a snackov je snáď Mission Impossible. Či už pre dospelých, ale aj pre deti. Nepodpoujeme extrémy, takže úplne sa vyhýbať niečomu, čo je "nezdravé", ani nie je cieľom. Odporúčame nájsť ten správny balans. Nezabúdajte na zdravie. Veď predsa na tom, čo jeme, záleží najviac. V reťazcoch nájdeme neuveriteľné množstvo rôznych sladkostí z čokolády i cukru. Pozreli ste sa však niekedy na ich zloženie? Áno, sú chutné, pretože sú plné cukru. Nevravíme, že raz za čas škodia. Avšak dajte pozor na množstvo, v akých budete vy, či vaše deti, sladkosti konzumovať. Najmä teraz, keď začína opäť školský rok, čo znamená čas prípravy rýchlych raňajok, desiaty do školy, alebo mlsania počas učenia. 

Čítať viac
futu

Doprava cez Packetu už aj u nás!

Rýchly, efektívny a komfortný spôsob doručenia s viac ako 1300 výdajnými miestami po celom Slovensku.

Pri nákupe nad 60€ dopravu neplatíte

Platí pre Slovensko aj Českú republiku, tak prečo to nevyužiť?

Zažili naše výrobky cestou ku vám kopu dobrodružstiev?

Pošlite nám foto poškodeného tovaru a my vám obratom pošleme nový.

Férovo od malých lokálnych výrobcov

Podporujeme malých výrobcov a nakupujeme za férové ceny. Mnohé naše výrobky sú vyrábané ručne.

Pravidelné info o novinkách a akciách e-mailom

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.