Prednášky vo firmách: Výživoví poradcovia o jedlom hmyze a budúcnosti potravín

Budúcnosť našej planéty a teda ani budúcnosť stravovania nám nie je ľahostajná. To dávame jasne najavo portfóliom potravín a produktov do udržateľnej kuchyne v našom obchode, a tento rok sme sa to rozhodli dať najavo aj počas prednášok o udržateľnosti v stravovaní a o budúcnosti potravín. Vyslali sme našich partnerských výživových poradcov na dni zdravia do firiem po Slovensku a teraz takúto prednášku môžete absolvovať aj vy a vaši kolegovia.

Jedlý hmyz ako potravina budúcnosti?

Pri zrode myšlienky realizovania prednášok bola obyčajná výmena názorov o našom jedlom hmyze a o tom, či práve táto potravina bude v najbližších desiatkach či stovkách rokov základom nášho stravovania. Keďže spolupracujeme s odborníkmi, netrvalo to dlho a zhromaždili sme dostatok dát na to, aby sme mali v tejto problematike jasnejšie. Aby tých dát nebola škoda, rozhodli sme sa, že ich posunieme aj ďalej - ku všetkým ľuďom, ktorých téma udržateľnosti a zdravej výživy zaujíma.

Počas prednášky s výživovými poradcami sa dozviete, aký je problém súčasného nastavenia potravinového priemyslu, aké má jedlý hmyz plusy a mínusy, aké nástrahy a výzvy čakajú v budúcnosti hmyzí priemysel, ale aj to, aké ďalšie potravinové alternatívy môžu byť skutočnou budúcnosťou stravovania.

Firemné dni zdravia, dni udržateľnosti a iné

Ako si takúto prednášku rezervovať? Termín prednášky pre vaše dni zdravia pre zamestnancov si môžete rezervovať jednoducho. Stačí nám napísať na futu@futu.sk a my sa s našimi odborníkmi pokúsime nájsť vyhovujúci termín online alebo osobnej prednášky priamo vo vašej spoločnosti.

Produkty v článku

Jedlý hmyz - sušené larvy Múčiara obyčajného (Tenebrio molitor) cesnakové 20 g

4,50 €

Jedlý hmyz - sušené larvy Múčiara obyčajného (Tenebrio molitor) cesnakové 20 g

Jedlý hmyz - sušené larvy Múčiara obyčajného (Tenebrio molitor) s chilli 20 g

4,50 €

Jedlý hmyz - sušené larvy Múčiara obyčajného (Tenebrio molitor) s chilli 20 g

Jedlý hmyz - sušené larvy Múčiara obyčajného (Tenebrio molitor) s kari 20 g

4,50 €

Jedlý hmyz - sušené larvy Múčiara obyčajného (Tenebrio molitor) s kari 20 g

Autor článku:

Maroš Krivosudský

Bol tento článok pre vás užitočný?

4,5 / 5 (26 hlasovalo)

Inšpirujte sa

5 nutričných tipov, ako si pripraviť zdravé SLANÉ raňajky

5 nutričných tipov, ako si pripraviť zdravé SLANÉ raňajky

Pre niekoho síce raňajky nie sú najdôležitejšie jedlo dňa, no my vo FUTU ich milujeme. Rozprávali sme sa preto s našimi výživovými poradcami, ako si ich zostaviť tak, aby spĺňali všetky nutričné predpoklady zdravého jedla. 5 tipov na to, ako si vyskladať sladké raňajkové alternatívy, sme si už prešli v predošlom článku. Tentokrát sa pozrieme na to, ako si pripraviť zdravé slané raňajky.

Čítať viac
Zdravé sladkosti: Tipy na mlsanie pre vaše deti

Zdravé sladkosti: Tipy na mlsanie pre vaše deti

Mlsanie nás všetkých spája a vyhnúť sa mu pri pretlaku sladkostí a snackov je snáď Mission Impossible. Či už pre dospelých, ale aj pre deti. Nepodpoujeme extrémy, takže úplne sa vyhýbať niečomu, čo je "nezdravé", ani nie je cieľom. Odporúčame nájsť ten správny balans. Nezabúdajte na zdravie. Veď predsa na tom, čo jeme, záleží najviac. V reťazcoch nájdeme neuveriteľné množstvo rôznych sladkostí z čokolády i cukru. Pozreli ste sa však niekedy na ich zloženie? Áno, sú chutné, pretože sú plné cukru. Nevravíme, že raz za čas škodia. Avšak dajte pozor na množstvo, v akých budete vy, či vaše deti, sladkosti konzumovať. Najmä teraz, keď začína opäť školský rok, čo znamená čas prípravy rýchlych raňajok, desiaty do školy, alebo mlsania počas učenia. 

Čítať viac
futu

Doprava cez Packetu už aj u nás!

Rýchly, efektívny a komfortný spôsob doručenia s viac ako 1300 výdajnými miestami po celom Slovensku.

Pri nákupe nad 60€ dopravu neplatíte

Platí pre Slovensko aj Českú republiku, tak prečo to nevyužiť?

Zažili naše výrobky cestou ku vám kopu dobrodružstiev?

Pošlite nám foto poškodeného tovaru a my vám obratom pošleme nový.

Férovo od malých lokálnych výrobcov

Podporujeme malých výrobcov a nakupujeme za férové ceny. Mnohé naše výrobky sú vyrábané ručne.

Pravidelné info o novinkách a akciách e-mailom

Táto stránka je chránená sytémom reCAPTCHA od Google s ochranou súkromia a podmienkami používania.